فایل کامل کارگاه برنامه‌ریزی و تدوین طرح درس؛ بررسی علمی روش‌های آموزشی، طراحی محتوا و ارزیابی یادگیری


در حال بارگذاری
10 جولای 2025
فایل فشرده
20870
1 بازدید
۹۹,۰۰۰ تومان
خرید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 فایل کامل کارگاه برنامه‌ریزی و تدوین طرح درس؛ بررسی علمی روش‌های آموزشی، طراحی محتوا و ارزیابی یادگیری دارای ۹۲ اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت فایل کامل کارگاه برنامه‌ریزی و تدوین طرح درس؛ بررسی علمی روش‌های آموزشی، طراحی محتوا و ارزیابی یادگیری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز فایل کامل کارگاه برنامه‌ریزی و تدوین طرح درس؛ بررسی علمی روش‌های آموزشی، طراحی محتوا و ارزیابی یادگیری۲ ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی فایل کامل کارگاه برنامه‌ریزی و تدوین طرح درس؛ بررسی علمی روش‌های آموزشی، طراحی محتوا و ارزیابی یادگیری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن فایل کامل کارگاه برنامه‌ریزی و تدوین طرح درس؛ بررسی علمی روش‌های آموزشی، طراحی محتوا و ارزیابی یادگیری :

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۹۲ صفحه

کارگاه برنامه ریزی و تدوین طرح درس هدف کلی کارگاه : فراهم آوردن زمینه ی لازم برای
(( خود ارزشیابی )) و (( خود بهسازی ))
مهارت تدوین طرح درس شرکت کنندگان از طریق : الف ) تبادل تجربه
ب ) آگاهی از برخی رهنمودهای علمی در این زمینه

و در نتیجه : توسعه ی شناخت و ادراک شرکت کنندگان نسبت به تدوین طرح درس اهداف ویژه : پاسخگویی به سوالات زیر تدریس برای چه ؟
به چه کسانی تدریس می کند ؟
کجا تدریس می کند ؟
چه چیزی تدریس می کند ؟
چگونه تدریس می کند ؟
با چه چیزهایی تدریس می کند ؟
چه چیزهایی را و چگونه ارزشیابی می کند ؟ مفاهیم برنامه درسی ، آموزش ، تدریس و یادگیری و هم پوشی آن ها برنامه ی درسی :
به محتوای رسمی و غیر رسمی ، فرایند محتوا ، آموزش های آشکار و پنهان اطلاق می گردد ، که به وسیله ی آن ها فراگیر، تحت هدایت موسسه ی آموزشی ، دانش لازم را به دست می آورد ، مهارت ها را کسب می کند و گرایش ها ، قدر شناسی و ارزشها را در خود تغییر می دهد . آموزشی :
جریان واقعی اشتغال فراگیران با اشخاص و اشیاء دیگر در تربیت زمانی و مکانی خاص . تدریس :
عبارت است از تعامل یا رفتار متقابل استاد درس و فراگیر ، بر اساس طراحی منظم و هدف دار استاد برای ایجاد تغییر در رفتار فراگیر . این تعریف دو ویژگی خاص برای تدریس مشخص می کند .
۱- وجود تعامل یا رابطه متقابل بین معلم و فراگیر
۲- هدف دار بودن فعالیت های معلم یادگیری :
عبارت است از فرایند تغییرات نسبتاًُ پایدار در رفتار بالقوه فرد بر اثر تجربه . curriculum Teaching Learning Instruction تعریف طرح درسی : عبارت است از برنامه ریزی و سازمان دادن به مجموعه فعالیت هایی که مدرس در رابطه با هدف های آموزشی ، محتوای درسی و توانایی های فراگیران برای یک زمان مشخص تدوین می کند . انواع طرح درس : روزانه
ماهانه
ترمی
سالانه طرح درس روزانه : الف ) مرحله ی طراحی (( فعالیت های قبل از تدریس )) موضوع درس
هدف کلی درس
اهداف جزئی درس
اهداف رفتاری درس
روش و فنون تدریس و وسایل کمک آموزشی ب ) مرحله ی اجرا (( فعالیت های ضمن تدریس )) ارزش یابی تشخیصی و آزمون ورودی
ارائه ی درس : – ایجاد انگیزه ( آمادگی مدرس و فراگیر)
– تدریس هدف های رفتاری ( از ساده به مشکل ) ج ) ارزشیابی : ۱- ارزشیابی از جریان تدریس
۲- تعیین تکلیف تعریف هدف و نقش هدف در برنامه ی درسی و طرح درس هدف :
آن حقیقت مورد نظر است که آگاهی و اشتیاق دستیابی به آن ، محرک انسان به سوی حرکت ها وافعالی است که آن حقیقت را قابل وصول می کند .
هدف :
به جریان آموزش جهت می دهد.
در افراد ایجاد انگیزه می کند.
معیاری برای فرایند آموزش و تدریس است.
معیاری است بر انتخاب و سازماندهی محتوا
معیاری است برای انتخاب و سازماندهی تجارب یادگیری هدف ها باید :
با توجه به جریان رشد افراد تنظیم شود.
با آرمان های اجتماعی هماهنگ باشد.
با یک دیگر سازگار باشند.
قابلیت اجرا داشته باشند.
جامع باشند.
قابل فهم و قابل قبول دست اندر کاران تعلیم و تربیت باشند.
قابلیت انعطاف داشته باشند. منابع تعیین اهداف اهداف کلی انتخاب و یا تدوین اهداف کلی به مشخص کردن محدوده ی محتوای مورد بحث کمک می کند و چون با وجود اهداف کلی استاد می توان برای تدریس هر جلسه از درس خود محدوده ی خاصی را در نظر داشته باشد . بنابراین خود به خود محتوی به طور صحیحی از ساده به پیچیده مطرح شده و در هر جلسه استاد به قسمتی خاص از آن پرداخته و از تداخل مطالب با یک دیگر جلوگیری می کند.
با توجه به دلایل وجود اهداف کلی :
هر هدف کلی بایستی یک حالت کلی مبهم و گنگ را دارا باشد.
بایستی پس از حصول چند هدف جزئی مورد دستیابی قرار گیرد.
مثال : هدف کلی : آشنا کردن استادان با طراحی منظم آموزشی . اهداف جزئی تقسیم اهداف کلی به اجزاء کوچک تر و خرد تر را هداف جزئی می نامند.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.